Články

Letní provoz pro poradenství
30. června 2020 Aktuality

Letní provoz pro poradenství

Léto je především o možnostech, jak si odpočinout, nabrat nových sil, užít si slunečních paprsků a krásy přírody kolem nás.
Přejeme vám pohodové prázdniny a dovolené, v Domově budeme poskytovat poradenství v mírně omezeném režimu. Děkujeme vám.

Cvičíme jógu s projektem "Jóga a všímavost pro seniory"
25. června 2020 Aktuality

Cvičíme jógu s projektem "Jóga a všímavost pro seniory"

Jóga je vhodná pro lidi všech věkových kategorií, lidí ve zralém věku i seniorů s demencí. 

17. června 2020 Aktuality

Návštěvy v Domově obnoveny

Aktualizace pravidel v našem Domově. Nedoporučujeme odchody ze zařízení, v případě přání klienta možno domluvit odchod mimo areál s vedoucí sestrou směny, apelujeme však na důsledné dodržování preventivních opatření a předcházení zavlečení nákazy do domova; viz nížeji.  

Zlepšuje se paměť ve spánku?
16. června 2020 Aktuality

Zlepšuje se paměť ve spánku?

Do výzkumného projektu akustické stimulace hledá Národní ústav duševního zdraví v Praze ochotné dobrovolníky s poruchou paměti i bez ní, kteří budou ochotni přijet vícekrát na vyšetření do Klecan u Prahy a zároveň splňují určité podmínky. Více se dozvíte v letáčku.

Pouť sv. Aloise 2020
16. června 2020 Aktuality

Pouť sv. Aloise 2020

Perníková srdce s nápisem Z lásky, Z pouti patří k nejznámějším pouťovým lákadlům. Také jsme si je vyráběli, a i když jsou z papíru a kartonu věřte, že nám dělají radost. Letošní pouťové veselí bylo v našem Domově tradiční. Hudba, zpěv, tanec, balónky a srdce z perníku, koláče a jiné dobroty. Děkujeme panu Šimonovi za krásné písně a hudební náladu, se kterou nás poutí provázel.

Pečuj doma_online setkání
10. června 2020 Aktuality

Pečuj doma_online setkání

Pokud byste si chtěli zkusit online kurz Jak dobře pečovat a nebýt v tom sám, můžete se ještě dnes od 17:00 hodin připojit tady.V kurzu vám ukážou, jak pečovat o ležícího nebo částečně soběstačného člověka a jak mu poskytovat podporu při běžných denních činnostech, jako je hygiena nebo výživa. Dozvíte se, co je možné udělat, aby prostředí bylo co nejméně bariérové, a jaké kompenzační pomůcky mohou pomoci při péči (více na www.pecujdoma.cz).

Procvičování pozornosti _sešit pro trénink paměti
3. června 2020 Aktuality

Procvičování pozornosti _sešit pro trénink paměti

Sdílíme ukázku jednoho ze sešitů České alzheimerovské společnosti na podporu paměti u osob s demencí....více na webu: http://www.alzheimer.cz/e-shop/

Pěstujeme si čerstvé bylinky
2. června 2020 Aktuality

Pěstujeme si čerstvé bylinky

Říká se, že na zahrádce nesmí chybět léčivé bylinky. Hledáte léčivé účinky těch běžně užívaných? U nás na dvorku si o nich můžete přečit spousty užitečných tipů....

Video témata o pečování o blízkého s demencí
29. května 2020 Aktuality

Video témata o pečování o blízkého s demencí

Při každodenní péči o blízké s demencí může být někdy těžké najít společné či samostatné adekvátní činnosti... mnohdy rodiny čelí rozhodování, zda o svého blízkého pečovat doma nebo začít hledat pobytové zařízení....inspirací i rádcem vám mohou být virtuální setkání na Alzheimer Café.  Je to příjemné a neformální webové místo pro setkávání lidí s demencí, jejich blízkých a odborníků.... 

Máme dobrou mysl
27. května 2020 Aktuality

Máme dobrou mysl

I návrat do normálního života může být zátěží, upozorňují odborníci. Navzdory obavám nás naše práce stále těší, snad i proto, že máme nové rituály. Do Domova pro osoby s demencí chodíme s chutí pěšky, na kole, ale i na koloběžce. Společně s našimi seniory neztrácíme odvahu a chuť trávit svůj volný čas aktivně, radujeme se z teplých dní, pracujeme na zahrádce, přesazujeme pokojové květiny, sázíme rajčata, papriky, petúnie a jiné kvítí. A lidé procházející kolem nešetří obdivem. Relaxace na zahrádce u rozkvetlého záhonu udělá všem radost, hudba na ukulele a zpívání s paní Vendy zaručeně vykouzlí úsměvy ve tváři. Nová pravidla a denní režim ochrany máme "pod kůží". Sled nedávných událostí nás nakonec spojil tak, jako námořníky na jedné lodi. Od dětí z projektu Mezigeneračně nám přišly krásné pohledy plné slunce, pohody a dobré nálady. Byly na nich dojemné vzkazy: „držte se, dávejte na sebe pozor, chybíte nám“. Pomáháme, jak se dá, vytvořit takový komfort, aby klienti s diagnózou demence měli možnost smysluplného a kvalitního života. Naše práce je o přijetí, pochopení, lidském přístupu a empatické podpoře člověka s demencí a jeho rodiny v náročné životní situaci. Každý nemocný je jiný, pečující manželky a manželé, dospělé dcery a synové potřebují vědět, co a jak dělat, jaké jsou aktuální trendy při pečování, věnovat jim prostor a čas sdílet starosti i prosté lidské bytí. V Domově sv. Aloise se dlouhodobě snažíme prosazovat názory, že lidé s demencí mají právo na důstojnost a zasluhují kvalitní péči. Děkujeme za přízeň v nelehké době. Až půjdete kolem našeho Domova, možná zahlédnete novou obyvatelku naší zahrady. Dívejte se proto pozorně, je kouzelná…