Aktuality

Povídáme si o Alzheimerově chorobě v ČRo
20. října 2021 Aktuality

Povídáme si o Alzheimerově chorobě v ČRo

...."Specializovanou péči poskytují v Domově sv. Aloise...povídá o tom i vedoucí Domova Mgr. Lenka Dejmková".... více zde:  https://program.rozhlas.cz/zaznamy#/plzen/34/2021-10-11

Den seniorů i u nás
1. října 2021 Aktuality

Den seniorů i u nás

Mezinárodní den seniorů je oslavou a připomenutím tématu stáří, které se svým způsobem týká každého z nás. V Domově sv. Aloise se snažíme, aby se podmínky pro život seniora se syndromem demence stále zlepšovaly. Díky daru krásných okrasných gerber jsme si svátek spontálně připomněli. Žluté a červené gerbery nám budou zdobit pokoje ještě dlouho. Děkujeme.

O demenci v ČRo
21. září 2021 Aktuality

O demenci v ČRo

V rámci akce DNY PAMĚTI 2021 hovořila o demenci včera v ČRo HK v pořadu Radioporadna Silva Pecharová, pracovnice hradecké Domovinky. Pořad je k dispozici v archivu:)

Dny paměti se blíží
10. září 2021 Aktuality

Dny paměti se blíží

K týdnu paměti nabízíme jako každý rok brožury a materiály, které mohou pečujícím odpovědět na jejich otázky, připravit je na čas budoucí v průběhu pečování o osobu trpící syndromem demence. Kont. telefon: 731 619 754, Jelínková Monika.

Nová vrchní sestra Domova
2. září 2021 Aktuality

Nová vrchní sestra Domova

Posilujeme náš tým a vítáme novou kolegyni. Stále se snažíme zvyšovat naše odborné personální zázemí, a i proto se v nedávné době stala novou členkou našeho týmu Bc. Lenka Němcová.   Lenka je povoláním všeobecná sestra, její odborností je zejména oblast ošetřovatelská péče o křehké seniory, kde našim klientům může nabídnout ucelenou péči související se zdravím a syndromem demence. Její snahou
a hlavním cílem je proces zkvalitňování poskytované péče.   Zároveň se specializuje na týmovou spolupráci, profesní vztahy. Podporuje otevřenou komunikaci s rodinami i širší veřejností. Sama se dál profesně rozvíjí v postgraduálním vzdělávání.