Pár rad při pečování o osobu s Alzheimerovou nemocí

Pár rad při pečování o osobu s Alzheimerovou nemocí

Zdroj: web Diakonie ČCE 2019

Na internetu již najdeme mnoho rad a návodů, jak pečovat o osoby s Alzheimerovou nemocí. Ne všechny jsou však hodna k doporučení. Jeden dobrý tip pro Vás však máme :-). Zkuste si otevřít školu pečování zde:

https://www.pecujdoma.cz/skola-pecovani/navody/par-rad-pri-pecovani-o-osoby-s-alzheimerovou-nemoci/

 

Seminář Medicína a smrt

Seminář Medicína a smrt

V léčebné medicíně jsou faktory, jako je rychlé rozhodování, racionální uvažování a není tedy příliš čas na emoce. V paliativní léčbě by to mělo být naopak, zaznělo na přednášce, kterou zaštítil Nadační fond Avast a odborný garant Centrum paliativní péče Praha.

Oslavovaný květen, čas lásky a milostné poezie

pečení

Máme tady jaro, šeřík nám voní ve vázách, povídáme si o oslavách a jiných událostech, co v květnu slavíme. Vzpomínáme třeba na povinné prvomájové průvody, Den osvobození a konec světové války.

Cena Ď – krajské kolo 2019 – vítězkyní se stala slečna Lucie Pekárková

IMG_20190328_174954Lucie Pekárková - Lucie, ač je sama v invalidním důchodu, dochází už 15 let prakticky denně do Domova sv. Aloise, kde se celé dopoledne, v průměru 5 hodin za den, věnuje klientům jako dobrovolná společnice, hraje s nimi, předčítá jim a pro mnohé uživatele představuje náhradu za jejich rodinné příslušníky. V Domově pomáhá hned od jeho vzniku, předtím se takto angažovala ve Stacionáři Městské charity Plzeň v Polední ulici. Sama je velmi skromná, nerada komunikuje na veřejnosti, o to raději a přirozeně si rozumí právě s klienty.